Strona 44

Tom IV

24. [MODLITWA DO NAJŚW. MARYI PANNY][126]

Modlitwa

Do Niepokalanej Matki Bożej, Królowej Apostołów dla uzyskania daru współpracy w rozszerzaniu wiary.

Proszę Cię, o Niepokalana Matko Boża, Królowo Apostołów, abyś raczyła połączyć się z najniegodniejszym synem[127], z wszystkimi Aniołami i Archaniołami oraz ze wszystkimi Świętymi nieba dla podziękowania Przenajśw. Trójcy za użyczony mi dar Wiary świętej.

I raduję się, o ukochana Matko moja, Maryjo, gdy wraz z Kościołem świętym – Filarem prawdy – pozdrawiam Cię wspaniałym tytułem Królowej Apostołów, gdyż budzi to we mnie uczucie upodobania w Tobie i odwagi w odniesieniu do mnie. Proszę Cię zatem przez macierzyńskie Twe uczucie, którego już doznałem, abyś się złączyła ze mną nędzarzem i z całą Wspólnotą Niebian dla ofiarowywania teraz i zawsze, w każdej najmniejszej chwili, najdroższej Krwi Jezusa, Twojego Boskiego Syna, Jego zasług i nieskończonej wartości, jak i obecnych i przyszłych zasług Jego Oblubienicy – Kościoła.

A czynimy to dla zdobycia zasługi Apostolstwa[128] dla uzyskania dla mnie i dla wszystkich teraz i zawsze[129] łaski włączania się, z wszystkim co moje, szczególnie wiary świętej po całym świecie, aby prędko, jak najprędzej nadszedł moment[130] zapowiedziany przez Jezusa Twojego Boskiego Syna, upragniony przez Ciebie i przez całe Niebo, napełniający lękiem całe piekło, by zawsze, aż do końca świata można było cieszyć się jedną Owczarnią żywioną przez jednego Pasterza” (por. J 10, 16). Amen.

[126] Dwustronicowe pismo ulotne, bez daty.

[127] „najniegodniejszym synem” – dod. późn.

[128] „dla zdobycia zasługi Apostolstwa” – dod. późn.

[129] „teraz i zawsze” – dod, późn.

[130] Skreślono poprzednie: „upragniony przez Ciebie i przez całe niebo”.