Sacerdos

Autor: Praca zbiorowa

Ząbki 2018

Liczba stron: 130

Prezentowana publikacja został przygotowana w związku z rocznicą święceń kapłańskich naszego Założyciela (1818-2018). Książka składa się z trzech części. Część pierwsza to refleksje ks. Jacoba Nampudakama SAC, obecnego przełożonego generalnego SAC, na temat kapłaństwa św. Wincentego Pallottiego. W kolejnej części znajdziemy fragmenty rekolekcji do pallotyńskich neoprezbiterów wygłoszonych w 1946 roku przez ks. Alojzego Majewskiego SAC – założyciela Polskiej Prowincji Księży i Braci Pallotynów, którego siedemdziesiąta rocznica śmierci przypadła 12 listopada 2017 roku.

Część trzecia to dwugłos księży prowincjałów obu polskich prowincji pallotyńskich, którzy podejmują temat w kluczu współczesnych wyzwań. Ich refleksje dotyczą aktualnej kondycji pallotynów, apostołów, ciągle odkrywających swe korzenie i zadania.

Do książki dołączona została płyta w formacie mp3. Zawiera ona wybór trzydziestu jeden krótkich rozważań autorstwa św. Wincentego Pallottiego. Zostały one zaczerpnięte z „Miesiąca maja dla duchowieństwa” i uzupełnione o fragmenty z „Miesiąca maja dla osób zakonnych”.